Zapraszamy na Koncert Noworoczny


Termin: 19.01.2020 r.  godz. 16:00
Miejsce: sala kolumnowa Hajnowskiego Domu Kultury ul. T. Sołoniewicz 4
Wstęp: Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie HDK tel. 85 682 3203

Wystąpią:

Michał Skiepko – tenor. Karierę artystyczną rozpoczął w Centralnym Zespole Wojska Polskiego. Potem pracował w Warszawskiej Operze Kameralnej Następnie zaangażował się do Teatru Wielkiego w Łodzi. Następnym miejscem pracy dla niego był Teatr Wielki w  Warszawie. Potem zaangażował się za granicą.

Jego dorobek artystyczny to między innymi: Verdi „Traviata” (Alfred), Verdi „Rigoletto” (Książe), Puccini „Cyganeria” (Rudolf), Moniuszko „Straszny Dwór” (Stefan), Moniuszko „Hrabina” (Kazimierz), Szymanowski „Król Roger” (Pasterz), Musorgski „Borys Godunow” (Dymitr), Bizet „Poławiacze Pereł” (Nadir), Offenbach „Opowieści Hoffmana”  (Hoffman).
Zdobywca złotego medalu na Międzynarodowym Konkursie Verdiego w Busseto. Od niedawna współpracuje z Chórem Diecezji Warszawsko-Bielskiej.

Występował za granicą (Włochy, Hiszpania, USA, Kanada, Japonia, Niemcy).

 

Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy, uczennica i pierwsza dyplomantka znakomitej śpiewaczki Bogny Sokorskiej, słynnego „Słowika Warszawy”. Zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Warszawie w opero-balecie J. Fotka „Leśna Królewna” w partii Słowika. Związana solistycznie wieloletnią współpracą etatową z Warszawską Operą Kameralną, wykonuje czołowe partie sopranowe z oper Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Kurpińskiego, Verdiego.

Od kilkunastu lat śpiewa w Mozartowskich festiwalowych przedstawieniach Warszawskiej Opery Kameralnej w: Warszawie, Wiedniu, Madrycie, Bejrucie, Tokio, podczas Bodeńskiego Festiwalu w Friedrichshafen oraz Warszawskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. W repertuarze ma zarówno partie operowe, oratoryjne, arie koncertowe, pieśni, wykonuje muzykę sakralną od baroku do współczesności, śpiewa także repertuar m.in. z operetek, musicali i piosenki filmowe.

Współpracowała gościnnie z teatrami operowymi w Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, oraz z filharmoniami w całej Polsce. Występowała również m.in. w: Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Słowacji, w Libanie i Japonii. Jest założycielką oraz prezesem fundacji im. Bogny Sokorskiej, a  także pomysłodawczynią i wykonawcą wielu ważnych wydarzeń muzycznych, m.in. Letni Festiwal Muzyczny im. Bogny Sokorskiej w Pałacu w Jabłonnie oraz Piastowski Maj Muzyczny, który jest już realizowany od 4 lat. Współpracuje ze znanymi i bardzo lubianymi artystami estrad polskich. Wśród nich są m.in.: Krystyna Tyburowska, Monika Gruszczyńska, Ewelina Hańska, Jan Zakrzewski, Krzysztof Marciniak, Witold Matulka, Wiesław Bednarek, Kazimierz Kowalski, Ryszard Morka, Tadeusz Melon i wielu innych. Jest założycielką Orkiestry Kameralnej Intermezzo, która towarzyszy jej we wszystkich ważnych wydarzeniach artystycznych.

 

Jan Zakrzewski ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Był solistą Opery Wrocławskiej i Opery w Bielefeld (Niemcy).

Obecnie współpracuje z Operą Krakowską i Warszawskim Teatrem Operowym.

Jest laureatem wielu konkursów, m.in. zajął I miejsce na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy, III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. M. Callas w Atenach, jest finalistą konkursu w Tuluzie. Występował na scenach operowych w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

W swoim bogatym repertuarze posiada partie operowe i operetkowe m.in.: Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Alfred w Traviacie i Książę w Rigoletto G. Verdiego, Leński w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Stefan w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Caramello w Nocy z Wenecji J. Straussa, Su-Czong w Krainie uśmiechu i Carewicza w Carewiczu F.Lehára, Szymon w Studencie żebraku C. Millöckera, Tasillo w Hrabinie Maricy E.Kálmána.

 

Orkiestra Kameralna z Grodna pod batutą Uladzimira Bormataua

 

plakat Skiepko i jego goście