Dnia 4 listopada odbyło się otwarcie siłowni plenerowej zlokalizowanej przy świetlicy w Nowoberezowie. Siłownia powstała w ramach projektu Nestlé Porusza Polskę 2017 i w całości została sfinansowana przez firmę Nestle.

Przypomnijmy, że jest to druga siłownia w naszej gminie, pierwsza powstała przy GCK w Dubinach w 2016r. Z inicjatywy Pani radnej Walentyny Biryłko oraz Pani wójt Lucyny Smoktunowicz zgłoszenie do projektu Nestle napisał Pan Marek Bagrowski, zgłoszenie zostało pozytywnie ocenione przez komisję weryfikacyjną. Kolejnym etapem było głosowanie internautów, które zakończyło się 30.06.2017r. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy oddawali swoje głosy na naszą siłownię.

Mamy nadzieję, że powstała siłownia wpłynie pozytywnie na aktywność fizyczną mieszkańców, będzie miejscem spotkań i integracji. W dniu otwarcia aktywnie do ćwiczeń zachęcała Pani wójt Lucyna Smoktunowicz, Pani radna Walentyna Biryłko oraz Pani sołtys wsi Nowoberezowo Maria Chrościelewska. W czasie otwarcia mieszkańcy mieli okazję do wysłuchania występów chórów ze Szkoły Podstawowej w Dubinach i Nowokorninie pod dyrekcją Pani Marii Paszko oraz pokazu uczniów Szkoły Podstawowej w Dubinach przygotowanego przez Panią Beatę Markiewicz. Na zakończenie wystąpiła Pani Julita Kiczkajło, która jak zwykle porwała widzów swoim ekspresyjnym wykonaniem utworów.

(Autor: M.Majewska-Iwaniuk)