Już po raz czwarty biblioteka działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Dubinach uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji pt. Noc Bibliotek, stanowiącej wielkie święto wspomnianych placówek, jak i samego rytuału czytania.

Opisywane wydarzenie w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotecznych jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Ma ono przekonywać odbiorców, iż biblioteka to miejsce wspólne, łączące ludzi, stanowiące lokalne centrum żywej kultury i edukacji.

Miasto Hajnówka nie jest obciachowe, jest kultowe !

Kultowa Hajnówka ma bogatą historię, dynamiczną współczesności tajemnice skrywane w pozornie dobrze znanych budynkach, ulicach, placach. Wędruj z nami doświadczając przeszłości i teraźniejszości.

Spacerować będziemy pieszo, z kijkami nordic walking, z czworonogami. Autorami spacerów są członkowie stowarzyszeń realizujących projekt.

Więcej informacji na stronie Facebook: Spacery po Hajnówce, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 508 930 409

Projekt "Różnorodna Hajnówka" finansowany przez Urząd Miasta Hajnówka w ramach rewitalizacji realizują:

• Stowarzyszenie Metamorphosis
  • Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce
  • Szczyty Centrum Edukacji i Promocji Związek Kultury Białoruskiej
  • Stowarzyszenie Potomków Pierwszych Hajnowian
  • Warsztat Terapii Zajęciowej

spacer zielona Hajnowka

spacery po Hajnowce

Koncerty, gry i zabawy dla dzieci, balonowe zoo, wielka zjeżdżalnia, naukobus, kapsuła Green Velo – to tylko część atrakcji, które będą czekać na mieszkańców Białegostoku i całego regionu w najbliższą sobotę (20.07.) na dziedzińcu Pałacu Branickich. Odbędzie się tam Piknik Rodzinny.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla gości pikniku w każdym wieku. Będą gry i zabawy dla dzieci, kino 5d, balonowe miasteczko i wielka zjeżdżalnia. Młodzi naukowcy będą mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Coś dla siebie znajdą też fani wojskowości – podczas pikniku będzie można m.in. zobaczyć sprzęt wojskowy. Organizatorzy przygotowują też liczne atrakcje muzyczne.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Link do wydarzenia na Fb

piknik rodzinny plakat

A już niebawem, w malowniczej miejscowości Lipiny (koło Hajnówki), położonej na skraju Puszczy Białowieskiej odbędzie się III PIKNIK MYŚLIWSKI, pod PATRONATEM HONOROWYM prof. Jana Szyszko.

PATRONAT MEDIALNY: Redakcja "Łowiec Polski"

GOSPODARZ PIKNIKU: Andrzej Józef Nowak (Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku)

ORGANIZATORZY:
Prezes Podlaskiego Klubu Dian - Alicja Milewska,
Łowczy OHZ Nadleśnictwa Hajnówka - Andrzej Łukasiewicz
Wójt Gminy Hajnówka - Lucyna Smoktunowicz

Gwiazdą wieczoru będzie zespół SZALONE GITARY, czyli prawdziwy polski bigbit (drugie wcielenie The Postman - Beatlesów z Polkowic) !

Ponadto wystąpią: PIEŚNIARY z Mińska (Białoruś) oraz grupa FART (Bielsk Podlaski).

Atrakcje towarzyszące: występy sygnalistów oraz Zespołu Muzyki Myśliwskiej "Hubertus" z Kwidzyna, konkursy nalewek, piłowania drewna i przeciągania liny, pokazy sokolników, dzik z rożna, bigos myśliwski oraz animacje i dmuchańce dla dzieci!

Czekamy na Was 3 sierpnia 2019  r. (sobota)
Początek - godzina 17:00. Więcej szczegółów wkrótce!

Gorąco zapraszamy i życzymy udanej zabawy! :)

Darz Bór!

Zaproszenie Lipiny 2019

Drodzy mieszkańcy  L I P I N  i okolic :)

Informujemy, iż wraz z dniem 9 lipca 2019 r. (wtorek) Gminne Centrum Kultury  w Dubinach uruchamia świetlicę wiejską w Lipinach, która w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) będzie otwarta we WTORKI, ŚRODY I SOBOTY w godzinach 12:00-19:00.

We wskazane dni tygodnia w świetlicy obecny będzie opiekun, który poprowadzi warsztaty i zajęcia dla dzieci oraz młodzieży. Zachęcamy zatem rodziców, by odsyłali w tym czasie swoje pociechy do świetlicy, aby mogły one kreatywnie i ciekawie spędzić swój wolny czas – w oderwaniu od komputerów, tabletów czy smartfonów.