Dnia 17 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Nowokorninie odbyło Spotkanie Wigilijne.

Tradycyjnie, jak co roku Grono Pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy szkoły spotkali się, aby złożyć sobie życzenia w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Uroczystość rozpoczęła się od przeczytania fragmentów Ewangelii  przez ks. Jana Kazimiruka i ks. Mariusza  Muchę. Krótką częścią artystyczną na temat Narodzenia Jezusa Chrystusa przygotowali uczniowie kl. VI i VII.

Na koniec spotkania podzielono się prosforą i opłatkiem składając sobie nawzajem serdeczne życzenia świąteczne. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom za przygotowanie części artystycznej i wyraziła  nadzieję na spotkanie za rok.

Ks. Jan Kazimiruk

P 20181217 072939

Dnia 12.12.2018r. uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Nowokorninie pojechali na spektakl "W pustyni i w puszczy" do Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Aktorzy spektaklu "przenieśli powieść Henryka Sienkiewicza sprzed ponad stu lat w zupełnie nowe, futurystyczne realia. Po to, by unikając stereotypów i uproszczeń, wydobyć z powieści Sienkiewicza uniwersalne i niezmienne przesłanie: w świecie nieustannej walki interesów jeszcze tylko kilka rzeczy jest w stanie sprawić, że pozostaniemy ludźmi: niezłomna wiara w istotne wartości, stawanie w obronie ich i drugiego człowieka, wzajemna ludzka odpowiedzialność za siebie, miłość i odwaga." Nowatorskie przedstawienie spodobało się wszystkim uczniom.

Dnia 14.12.2018r. uczniowie klas I-VIII udali się do schroniska dla psów "Ciapek" w Hajnówce. Dla czworonogów zawieźli karmę, która wcześniej była zbierana w szkole. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o pracy w schronisku i jednogłośnie stwierdzili, że należy częściej organizować akcje pomocy dla zwierząt.

20181214 081415

20181214 081408

Dnia 23.11.2018 roku uczniowie klas VII - VIII ze Szkoły Podstawowej w Nowokorninie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu pt. "Puszcza i ludzie" w Białowieży.

Dnia 14.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Nowokorninie odbyła się dyskoteka szkolna dla klas IV-VIII z okazji zbliżających się Andrzejek. Dla klas 0-I planowane są dodatkowo wróżby i zabawy andrzejkowe w dniu 30.11.2018r.