mikolaj

6.12.2017r. dzieci uczące się w  Szkole Podstawowej w Nowokorninie odwiedził  Mikołaj z wielkim workiem prezentów.

Wszystkie dostały upominki. Przedszkolaki w podzięce zaśpiewały piękne, świąteczne piosenki, mówiły wierszyki i tańczyły wokół Mikołaja.

koderzy

Pracownia Orange działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Dubinach otrzymała grant w ramach projektu Fundacji Orange #SuperKoderzy. Grant umożliwił zakup zestawów Lofi Robotów, dzięki którym uczestnicy poznają podstawy programowania. Cieszy nas ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży. Pierwsza grupa już rozpoczęła zajęcia, na których poznała podstawowe różnice między maszyną a robotem, własnoręcznie złożyła robota. Zajęcia oprócz nauki kodowania rozwijają współpracę w grupie, kreatywność, przestrzenne myślenie.

kinder

Gminne Centrum Kultury w Dubinach wzięło udział w akcji „Kinder Mleczna Kanapka – Przerwa na Wspólne Czytanie”. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka zajęła 26 miejsce i wygrała zestaw 50 książek dla dzieci. W konkursie uczestniczyło około 1000 bibliotek z całej Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy na nasza bibliotekę.

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie na „Super Czytelnika”, który trwa od 16.11.2017 do 30.04.2018r. Uczestnik zbiera naklejki za wypożyczenie w tygodniu przynajmniej jednej książki, podsumowanie konkursu nastąpi w maju podczas „Tygodnia bibliotek”. Każdy uczestnik otrzyma dyplom oraz nagrodę. Czytanie rozwija język dziecka, uczy empatii, pozytywnych zachowań, rozwija wyobraźnię. Wspólne czytanie pozwala na budowanie bliskości, pogłębia nasze relacje z dzieckiem. Zapraszamy do biblioteki.

mistrz recyklingu

Fundacja Chlorofil, której celem statutowym jest edukacja ekologiczna, uprzejmie prosi o zamieszczenie na stronach internetowych urzędu, a także przekazanie do placówek oświatowych (szkół, ośrodków wychowawczych, świetlic itp.) informacji nt ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych realizowanego w ramach zadań statutowych Fundacji już po raz czwarty.

Konkurs pod nazwą Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady, odbywa się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego. Konkurs stanowi publiczną kampanię edukacyjną zgodną z polskimi i europejskimi standardami wynikającymi z prawa ochrony środowiska i związanych z nim ustaw. Będzie to trzecia edycja naszego ogólnopolskiego konkursu. Konkurs odbędzie się od 15.01.2018 do 30.03.2018. W ramach konkursu uczniowie odpowiadają na 10 pytań zamkniętych oraz pięć pytań otwartych związanych z prawidłową gospodarką odpadami komunalnymi, a także opakowaniowymi oraz ZSEiE. Jury oceni nadesłane prace. Trzy zwycięskie ekozespoły pojadą na wyprawę do wybranego Parku Narodowego lub odbędą wizyty studialne do najnowocześniejszych instalacji odzysku i recyklingu odpadów w Polsce.

Na zgłoszenia czekamy do 15.01.2018 roku. Nauczyciele lub opiekunowie zgłaszają ekozespoły z klas 4-7 szkół podstawowych. Uczestnicy ekozespołu wspólnie podczas jednej lekcji edukacji ekologicznej (może to być koło pozalekcyjne, zajęcia świetlicowe lub inne spotkanie) rozwiązują cztery gry edukacyjne w formie aplikacji internetowych na temat recyklingu odpadów. Na stronie internetowej konkursu: WWW.chlorofil.com.pl , znajduje się scenariusz lekcji edukacji ekologicznej do pobrania bezpłatnie, w celu przeprowadzenia konkursowej lekcji edukacji ekologicznej o postępowaniu z odpadami.

Informację nt konkursu plik: informacja, regulamin

Łącząc wyrazy szacunku i poważania, Agnieszka Oleszkiewicz Koordynator IV edycji konkursu ekologicznego
Organizator: Fundacja Chlorofil KRS 0000393451, ul. Dywizjonu 303 nr 139/174, 01-470 Warszawa Tel. +48 608 633 593, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., WWW.chlorofil.com.pl

dzieci

5 grudnia 2017 r. trzech uczniów z kl. VI i 3 uczniów z kl. VII przystąpiło do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Nasi matematycy mieli do pokonania 24 zadania, wykazując się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie matematyki.

24883157 1711766598897764 1580295719 o