W dniu 16.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Nowokorninie odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyli uczniowie kl. IV-V.

Na zajęciach przygotowano  zdrowe i smaczne sałatki: sałata ze szczypiorkiem, papryką, rzodkiewką, ogórkiem i śmietaną; sałata lodowa z serem feta, żurawiną i sosem jogurtowo-czosnkowym oraz chłodnik z botwiny, ogórka, jajek, kopru i szczypioru.

W przepisach wykorzystano produkty mleczne - np. śmietanę, ser feta, kefir, maślankę.

Następnie młodzież zorganizowała poczęstunek, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele.

Joanna Aleksiejuk

W miniony piątek, 4 maja 2018r, świętowaliśmy niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie  -  227 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Elżbiety Borowej przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to temat dość trudny, zwłaszcza dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, dlatego zaproponowaliśmy scenariusz, który w przystępnej formie przedstawił wagę i znaczenie tego wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie młodzi aktorzy - uczniowie z klas VI – VII  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. W wierszach i piosenkach przypomnieli historię uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji.

Spotkanie było wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Piękna recytacja wierszy o Ojczyźnie i dźwięki patriotycznych piosenek skłoniły nas do refleksji nad ważnymi sprawami dla każdego Polaka: czym jest Ojczyzna i co oznacza wolność.

W dniu 18 kwietnia o godz. 10.00 w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce odbyła się VI Edycja Przeglądu Recytatorskiego pod Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka. W tym roku temat przeglądu brzmiał „Kocham, lubię, szanuję swój kraj" i był realizowany  w celu uczczenia obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Punkt Przedszkolny  „Kraina Radosnych Maluchów” przy Szkole Podstawowej reprezentowało w tym dniu troje wychowanków: Hanna Ostapczuk (6 lat), Igor Stolarewski (6 lat) oraz Iwo Stolarewski (5 lat). Celem przeglądu  było przede wszystkim  rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą, odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich, a także rozbudzanie wśród dzieci ambicji i woli współzawodnictwa oraz zasad szlachetnej rywalizacji.

Na tle pięknej dekoracji utrzymanej w barwach narodowych mali recytatorzy prezentowali wiersze polskich autorów o tematyce patriotycznej. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Przybyli goście, gospodarze oraz rówieśnicy starali się wspierać małych artystów swoją obecnością. Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział  w przeglądzie otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy i nagrody.

W dniu 24.04.2018r w Hajnowskim Domu Kultury  odbyły eliminacje powiatowe do XXVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”. Impreza ma na celu rozbudzenie muzycznych zamiłowań dzieci w połączeniu z rodzinnym śpiewaniem i graniem. Adresowany jest do małych piosenkarzy z całego województwa podlaskiego. Utwory  można wykonać solo lub w rodzinnym gronie. I właśnie taką  muzykalną, a przede wszystkim odważną i chętną do wspólnego  występu rodzinę państwa Stolarewskich mieliśmy przyjemność poprosić o reprezentowanie Punktu Przedszkolnego „Kraina Radosnych Maluchów” przy Szkole Podstawowej w Dubinach. Pięcioosobowa rodzina: Pani Ewa, Pan Marcin, Igor, Iwo i Aleksandra jako jedyna rodzina w eliminacjach powiatowych podjęli to wyzwanie. Rodzina zaprezentowała  piosenkę „Moja wesoła rodzina” z akompaniamentem gitarowym w wykonaniu taty. Występ  został nagrodzony wyróżnieniem.

Konkurs mama tata i ja

W dniu 25.04.2018r w Hajnowskim Domu Kultury  grupa  „Żabki” z Punktu Przedszkolnego „Kraina Radosnych Maluchów” przy Szkole Podstawowej w Dubinach  po raz kolejny przystąpiła do rywalizacji w organizowanym przez Przedszkole nr 2  w Hajnówce  IV Festiwalu Tańca pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka . Tegorocznym  celem imprezy było  rozpowszechnianie piękna i tradycji polskich tańców ludowych wśród najmłodszych.  Grupa 6-latków przygotowana przez Panią Dorotę Kiersnowską  zaprezentowała taniec „Polonez” do utworu  Michała Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Wysiłek dzieci włożony w  przygotowanie, piękne stroje oraz wykonanie zostały docenione przez jury oraz publiczność. Grupa „Żabki” zajęła III miejsce i stanęła na podium.  Dzieciaczki zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz dyplomami i niespodziankami.

Małym artystom serdecznie dziękujemy  za udany występ i życzymy sukcesów, organizatorom za radość i zadowolenie przedszkolaków oraz niezapomniane wrażenia artystyczne.