Jubileusz Złotych Godów jest to niezwykłe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. W tym roku ze względu na epidemię nie odbyła się wspólna uroczystość. W dniach 21 i 23 grudnia 2020r. Wójt Gminy Hajnówka wraz z Sekretarzem Gminy osobiście złożyli życzenia 12 parom obchodzącym swój jubileusz. Na ich ręce złożono medale nadawane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Oprócz medali zostały także wręczone upominkowe kosze od Wójt Gminy Hajnówka.

Niewielu parom dane jest świętować tak piękny jubileusz. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek.

Dostojnym Jubilatom jeszcze raz życzymy kolejnych wspólnych lat spędzonych w zdrowiu, zgodzie i szczęściu, wielu cudownych wspomnień i kolejnych jubileuszy.

 

Medalami za długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni Państwo:

Nina i Wiktor Baran - Lipiny

Wiera i Jan Skiepko - Dubiny

Maria i Wiktor Borowik - Dubiny

Wiera i Sergiusz Ginszt - Dubiny

Irena i Mikołaj Zawadzcy - Nowosady

Tamara i Jan Jakimiuk - Nowosady

Anna i Włodzimierz Ptaszyńscy - Wasilkowo

Nadzieja i Włodzimierz Jakoniuk - Nowokornino

Nina i Szymon Korniluk - Stare Berezowo

Lilianna Krystyna i Eugeniusz Król -Pasieczniki Duże

Helena i Mikołaj Siebieszuk - Orzeszkowo

Mikołaj i Halina Żmieńko - Orzeszkowo

 

50 lat pożycia małżeńskiego odznaczenia

50 lat pożycia małżeńskiego kosze

50 lat pożycia małżeńskiego kosze i odznaczenia